Beyaz Art Müzayede
X

Çağdaş ve Modern Türk Sanatını gerek Türkiye'de, gerekse dünyada yaygınlaştırmak amacıyla oluşturulan Beyaz Müzayede, aynı zamanda Çağdaş ve Modern Dünya Sanatını da Türk sanatseverler ile buluşturmayı hedefleyerek 2006 yılında kurulmuştur.

Beyaz Müzayede gerek faaliyetleri, gerek eser orijinasyonu gerekse de satış sonuçları açısından Türkiye’nin lider Müzayede Şirketi’dir. AŞADA Karadeniz Yatırım Holding A.Ş. kuruluşu olan Beyaz Müzayede Çağdaş ve Modern Sanat üzerine yaptığı çalışmalar ve konu uzmanlığıyla ülkemizde ilklere imza atmaktadır. Beyaz Müzayede’nin kuruluşu öncesi ayrı uzmanlık gerektiren, ayrı alıcı ve koleksiyoner kitleleri bulunan antika, klasik resim ve diğer bazı değerli eşyalar çağdaş sanat eserleri ile birlikte aynı müzayedede satılmakta iken; Beyaz Müzayede uzman tavrı ve başlattığı Türk Çağdaş ve Modern Sanat’ına odaklı klasifiye müzayedeler ile Türkiye’deki diğer müzayede evlerine ve Türk Müzayedecilik anlayışına öncülük etmiştir.
Beyaz Müzayede aynı zamanda 2008 yılında Türkiye’de ilk online müzayedeyi gerçekleşmiştir. Beyaz Online adı altında Beyaz Müzayede tarafından düzenlenen online müzayedeler salon müzayedelerine ek olarak Türk Müzayedeciliğine yeni bir açılım kazandırmıştır.

Ayrıca 2007 yılında Beyaz Yayın’ın ilk sanat kitabı sanatseverlerle buluşmuştur. Her sene en az bir kitap yayınlamayı hedefleyen Beyaz Yayın’ın misyonu Türk Çağdaş Sanatı ve Sanatçılarını bilhassa yurtdışında tanıtımına aracı olmak ve katkı sağlamaktır.

Beyaz Müzayede Çağdaş ve Modern Sanat alanında her sene en az dört salon, eşzamanlı online müzayedeler ve kültür etkinlikleri düzenlemekte olup, salon müzayedeleri Çağdaş ve Modern sanatseverliğiyle ve uzmanlığıyla tanınan Aziz Karadeniz tarafından yönetilmektedir.
 

Eserlerinizin Değerini Biliyor Musunuz?

Beyaz Müzayede tüm faaliyetlerini desteklemek amacıyla kapsamlı bir database (BAS, Beyaz Art System) geliştirmiştir. BAS sayesinde şirket yetkililerimiz müşterilerin eserleri hakkında günün şartlarına uygun, daha doğru ve detaylı değerlendirme yapabilmektedir.

ÜCRETSİZ EKSPERTİZ HİZMETİ AL